نتایج جستجو برای عبارت :

دلم تنگه پرتقال من.

♦️در روستای پدریم باغ های پرتقال زیادی بود. همیشه با بچه های فامیل از پرتقال های یکی از باغ ها یواشکی میچیدیم و یه گوشه میخوردیم و اون پرتقال ها خوشمزه ترین پرتقال های دنیا بود.یکروز صاحب اون باغ مارو در حال چیدن دید ولی بجای تندی و دعوا گفت اشکالی نداره و میتونید از این به بعد هرچقدر که میخواین از باغ من پرتقال بخورید. از فردا دیگه طعم پرتقال های اون باغ معمولی بود و برامون اون لذت همیشگی رو نداشت !در عوض از فردا خوشمزه ترین پرتقال ها ،پرتقا
#آموزشی
پوست پرتقال طلاست؛ آن را دور نریزید.
پوست پرتقال دارای ویتامین‌های C و B1 و فولیک اسید ، فلاوونوئید ، آلفاکاروتن و بتاکاروتن است.
دارای خواص ضد میکروبی ، ضد ویروسی ، ضد باکتری و نیز ضد التهابی است.
پوست پرتقال مرکز تجمع بسیاری از خواص از جمله خواص آنتی‌اکسیدانی و آنزیم‌های اساسی است که در خود پرتقال کمتر وجود دارد.
باعث تقویت سیستم هاضمه شده و نیز نفخ و حالت تهوع را از بین می‌برد.

چطور استفاده کنیم:
پوست یک پرتقال را در مقداری آب (حد

تنگه شیرز:
یکی از زیباترین  مناطق استان لرستان تنگه  شیرز می باشد  که در مرز تلاقی سه استان کرمانشاه و ایلام و لرستان قرارگرفته است طول این تنگه 5 کیلومتر می باشد  تنگه شیرز در 55کیلومتری شهر کوهدشت لرستان قرار دارد  شما یک روزه می توانید این دره را پیمایش کنید در بعضی از دیواره های تنگه شیرز شما نقاشی انسان های غار نشین را مشاهده می کنید 
در لینک زیر می توانید راهنمای سفر به تنگه شیرز را به همراه عکس و کلیپ هایی از این تنگه زیبا مشاهده کنید
تنگه چاهکوه در یکی از زیباترین جزایر ایران قرار دارد،این جاذبه طبیعی یکی از عجایب هفتگانه در جزیره زیبای قشم است.
این تنگه دارای صخره ها و تندیس هایی است که به صورت طبیعی و بر اثر گذر زمان شکل گرفته اند و هر یک می توانند ساعت ها شما را به تماشای خود وا دارد.
حفره ها و شیارهای این تنگه در اثر آب باران، باد و بارش های سیل آسا و فرسایش خاک ایجاد شدن که اشکال هندسی بسیار زیبایی رو ایجاد کردن. در ابتدای تنگه، چهار چاه دست ساز و کانال هایی برای هدایت
تنگه رازیانه :
اگه شما از شمال استان ایلام و شهر ایلام به سمت شهر بدره حرکت  کنید بعد از 53 کیلومتر   در کنار جاده تنگه بسیار زیبایی را مشاهده می کنید  به تنگه رازیانه معروف می باشد  که رودخانه ای هم از داخل این تنگه عبور می کند
http://www.hamsafarbashim.com/home/Destination?id=1003
لیمو خارگی(پایه نارنج)
لیمو خارگی(پایه لیمو)
لیمو خارکل(خارکوتاه)
لیمو محلی
لیموخاربلند(پیوندی)
لیمو مصری
لیمو مکزیکی(جدید)
پرتقال نافی
پرتقال توسرخ
پرتقال والن سیا
پرتقال محلی
بکره ای
نارنگی خاری
لیمو شیرین
نارنج
نهال گل رز
نهال گل شب بو
انجیر
دو تا دست کوچیکش رو دور پرتقال حلقه کرد و در حالی که آروم می چرخوندش، چند دقیقه  خیره خیره نگاهش کرد. بعضی وقتا اونو می انداخت زمین و دوباره برش می داشت. گاهی یه جور اونو بالا و پایین می کرد که انگار می خواد وزنش رو محک بزنه. دو تا دندون جلوش رو فرو کرد توی پرتقال و یهو گاز اسیدی پوست پرتقال پاشید توی دهنش. چشماش رو بست و پلکش رو فشرد روی هم. پرتقال رو رها کرد. دوباره برش داشت و این بار سعی کرد با ناخنش پوستش رو بکنه. پیام های بازرگانی تلوزیون حواس
می‌دونی در این وانفسای بی‌اینترنتی و اعصاب‌خوردی و خماریش، چی بیشتر از همه می‌چسبه؟آفرین. خوندنِ مطالبِ قدیمیِ وبلاگت و به وضوح مشاهده‌ی بزرگ شدنت. اون وسط مسطا هم، حذفِ چند تا نخاله از زندگیت و به جاش پیدا کردنِ چندین تَن که از جنسِ خودِ خودِ خودتن. اون گوشه موشه‌هاش هم دلت برای عده‌ای که یهو بی‌خبر رفتن هم تنگ میشه. مثل عرفان...
برای اینکه لیموناد پرتقال آماده نمایید، باید مواد زیر را فراهم نمایید:
¾-۱فنجان شکر
½-۲ فنجان آب
۲ قاشق غذاخوری لیموی رنده شده با پوست
۲ قاشق غذاخوری پرتقال رنده شده با پوست
½-۱ فنجان آب لیموی تازه حداقل ۱۰ لیمو
½-۱ فنجان اب پرتقال تازه حداقل ۵ پرتقال
۶ فنجان آب سرد
برای تهیه لیموناد پرتقال، ابتدا باید در یک ماهی تابه بزرگ، شکر و ½-۲ فنجان آب را با یکدیگر ترکیب نمایید و بگذارید جوش آید و بعد از خنک شدن، ما بقی مواد را به آن اضافه نمایید و روی مو

تنگه کافرین :
شما در این تنگه می تونید قایق سواری کنید و از طبیعت  اطراف رود سیمره لذت ببرید  یکی از مشکلاتی که شما در استان  ایلام  دارید  کمبود خانه های بومگردی البته هر سال وضعیت خونه های بومگردی بهتر می شود  ولی بهتره چادر ببرید  و کنار رود در محل مناسب کمپ کنید  نزدیک ترین شهر ها به تنگه کافرین  شهرک ولی عصر و شهر بدره می باشد  در لینک زیر هم بیشتر درباره تنگه کافرین و موقعیت مکانیش صحبت می کنیم
توضیحات تکمیلی درباره تنگه کافرین
http://
اولویت محصولی و مناطق مستعد کشت مرکبات در ایران
جیرفت_پرتقال،گریپ فروت،لیموشیرین،نارنگی
کهنوج_پرتقال،لیموشیرین،نارنگی
بم_شهداد_بافت_پرتقال،گریپ فروت،لیموشیرین،نارنگی
خفر_نارنگی محلی،پرتقال،لیموشیرین
جهرم_نارنگی،پرتقال،لیموشیرین
فیروز آباد،لیموشیرین،گریپ فروت،پرتقال
فسا_پرتقال،نارنگی
ممسنی_لیمون،گریپ فروت،پرتقال
استهبان_پرتقال
داراب و کازرون_پرتقال،نارنگی،لیموشیرین،گریپ فروت
دانلود آهنگ دلم تنگه آی دلم تنگه با غمت میسوزم بگو تا کی چشمامو به راه تو بدوزم
در این مطلب از وبلاگ یک موزیک مخصوص اهنگ های گلچین شده ترانه زیبای پویا بیاتی با نام دلم تنگه آی دلم تنگه با غمت میسوزم با کیفیت عالی 320 همراه با متن برای دانلود قرار داده میشه
برای اهنگ دلم تنگه پویا بیاتی در وبلاگ یک موزیک، به لینک اخر این مطلب مراجعه فرمایید و از شنیدن این موزیک زیبا لذت ببرید
متن اهنگ دلم تنگه
دلم تنگه آی دلم تنگه
با غمت میسوزم
بگو تا کی چشمامو
دانلود آهنگ پرتقال من طاهر قریشی + متن آهنگ 
دانلود اهنگ دلم تنگه پرتقال من ( بودنت هنوز مثل بارونه ) با صدای طاهر قریشی از تهران دانلود
Download Music Taher Ghoreyshi – Porteghale Man + Text Music

متن آهنگ پرتقال من طاهر قریشی 
بودنت هنوز مثل بارونه تازه و خنک و ناز و آرومه حتا الان از پشت این دیوار که ساختن تا دوستت نداشته باشماتل و متل، بهار بیرونه، مرغابی تو باغش می‌خونهباغ من سرده، همه گلاش، پژمرده دونه دونهبارون بارونه، بارون بارونه…
دلم تنگه پرتقال من! گ
دانلود آهنگ دلم تنگه آی دلم تنگه با غمت میسوزم بگو تا کی چشمامو به راه تو بدوزم
در این مطلب از وبلاگ یک موزیک مخصوص اهنگ های گلچین شده ترانه زیبای پویا بیاتی با نام دلم تنگه آی دلم تنگه با غمت میسوزم با کیفیت عالی 320 همراه با متن برای دانلود قرار داده میشه
برای اهنگ دلم تنگه پویا بیاتی در وبلاگ یک موزیک، به لینک اخر این مطلب مراجعه فرمایید و از شنیدن این موزیک زیبا لذت ببرید
متن اهنگ دلم تنگه
دلم تنگه آی دلم تنگه
با غمت میسوزم
بگو تا کی چشمامو
شیب بندی و آماده سازی سقف منزل یتیم به متراژ 144 مترمربع در تنگه 2 با همکاری گروه جهادی شهدای تنگه دو و پشتیبانی گروه جهادی انصارالمهدی عج شهرستان آبادان با اعتباری بالغ بر 12 میلیون ریال که خیرین محترم تقبل نمودند. خریداری 17 رول ایزوگام با اعتباری 19 میلیون ریال و اجرای آن

دانلود فیلم تنگه ابوقریب mkv از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
دانلود فیلم تنگه ابوقریب با لینک مستقیم و کیفیت عالی https
دانلود فیلم دره ابوقریب فیلم دره ابوقریب به لینک مستقیم دره ابوقریب فیلم دره ابوقریب دانا دانلود فیلم دره ابوقریب. فیلم دره ابوغریب دانلود فیلم دره ابوغریب فیلم سینمایی دره دقیقه کیفیت hd 1080p 720p 480p فرمت mp4 mkv زمان اکران.
ادامه مطلب
دانلود فیلم سینمایی تنگه ابوقریب با همه کیفیتها
فیلم ایرانی تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی
کارگردان: بهرام توکلی | ژانر: جنگی، دفاع مقدس | سال تولید: 1396 | تاریخ انتشار: 1397
مدت زمان: 95 دقیقه | نوع: سینمایی | مخاطب: خانواده | کیفیت: فول اچ دی
فرمت ویدئو: MP4 | تهیه کننده: سعید ملکان | امتیاز: 7.1 از 10
خلاصه داستان:این فیلم روایتی است از دفاع گردان عمار یاسر لشکر 27 محمد رسول‌الله در برابر لشکرکشی رژیم بعث به فکه و شرهانی در روزهای پایانی جنگ. عراق
 مواد لازم برای تهیه سوفله پرتقال :

پرتقال متوسط :چهار عددآب پرتقال :یک دوم پیمانهآرد ذرت :دو قاشق غذاخوریعسل :یک قاشق غذاخوریشکر :یک چهارم پیمانهزرده تخم مرغ :دو عددسفیده تخم مرغ :سه عددرنده پوست پرتقال :یک قاشق غذاخوری

آموزش درست کردن سوفله پرتقال :
دسر سوفله پرتقال یکی از دسرهای خوشمزه ای است که به راحتی میتوانید در منزل درست کرده و میل کنید.
ابتدا پرتقال ها را شسته و خشک نمایید،
حالا از قسمت بالای پرتقال آن را برش زده و داخلش را خالی نم
میوه‌ها سرشار از مواد مغذی‌اند و برای سلامتی و زیبایی فواید شگفت انگیزی دارند. اما پوست میوه نیز مانند خود میوه خواصی دارد.

پوست پرتقال
پوست پرتقال برای کاهش وزن بسیار مفید است و به عنوان لایه برداری طبیعی و موثر برای سفید کردن پوست عمل می‌کند. پوست پرتقال، به سلامت دهان، تسکین مشکلات تنفسی، پیشگیری از یبوست و برطرف کردن سوزش معده کمک می‌کند. پوست پرتقال از سرطان پیشگیری می‌کند و ریسک بیماری قلبی را پایین می‌آورد.

ادامه مطلب
توی این روزهای آلوده دلم گرفته بوده...
امروز دو تا کتاب خریدم. از یکی شون ۵۰ صفحه خوندم و مشتاقم بقیه اش رو بخونم...
دلم تنگه... دلم تنگه ولی چه میشه کرد؟
امروز توی شهر کتاب ف رو دیدم... باهاش قرار گذاشتم برای فردا
دلتنگ و خسته ام... 
امروز یه داستان کوتاه دیگه نوشتم...
باید بیشتر بخونم،بیشتر بنویسم....
نفس من گره خورده به یک تب تند تو ...
دانلود آهنگ لعنت به روزایی که دلم تنگه برات
بهترین ها از موزیک من  تقدیم شما عزیزان ♫ دانلود اهنگ لعنت به روزایی که دلم تنگه برات همه این شبارو قدم زدم باهات از مصطفی و مجتبی حبشی به همراه تکست و بهترین کیفیت ♫
Download New Music BY : Ricado | Lanat Be Roozaei Ke Delam Tange Barat With Text And 2 Quality 320 And 128 On Music-fa

متن آهنگ لعنت به روزایی که دلم تنگه برات
ادامه مطلب
فواید روغن پرتقال و نحوه استفاده

روغنهای اساسی روغنهای غلیظی هستند که از گیاهان به دست می آیند. چندین نوع روغن از گونه مرکبات از جمله پرتقال ، لیمو و گریپ فروت تولید می شود.
اسانس پرتقال از لایه بردار پرتقال شیرین ، مرکبات sinensis استخراج می شود. این کار با روشی به نام پرس سرد انجام می شود ، که از فشار برای فشار دادن روغن های روی پوست استفاده می شود. گاهی اوقات ، از برگ و گل گیاه نارنج نیز می توان استفاده کرد.
تحقیقات نشان داده است که بعضی از رو
خواب دیدم رفته ام در جنگل های شمال. درخت های پرتقال رنگ انداخته بودند و بر و رو پیدا کرده بودند. نشستم روی زمین، کمی آنطرف تر از چشمه ای که آبش روی هم می خروشید و پیش میرفت. دلم غش رفت، خواستم پرتقال بچینم اما دستم نمی رسید. ناگهان آقاجون را دیدم که مشغول میوه چیدن است. خوشحال شدم، قند در دلم آب شد...
پرتقال را میچید و به دستم میداد. هرچه میخواستم خودم بچینم مانع میشد. آخر سر هم با اوقات تلخی گفت: دِ بگیر بشین پرتقالتو بخور توله سگ!

از خواب پرید
پیشنهاد شنیدن
+ من خیلی منتظر چهارده اسفند بودم. خیلی، یعنی چندماه. یعنی فکر کنم از همون مهر و آبان. اون مهر و آبان باورنشدنی. قرار بود متن خوبی بنویسم و پانویس یه تصویر کنم. تصویری که چهارده اسفند سال قبل ثبت کردم. از دست‌نوشته‌م، وسط چک‌نویس کنکور. وسط خوندنای تموم نشدنی کنکور. من خیلی منتظر امروز بودم که دوباره تکرار کنم. که دوباره تکرارت کنم. ولی... . نه. 
++ دلم تنگه پرتقال من... گلپر سبز قلب زار من...
رفع چین و چروک صورت با ماسک عسل و پرتقال

هیچ کس از چروک خوشش نمی آید اما محصولات ضد پیری و
ضد چروک بسیار گران هستند و همه قدرت خرید آنها را ندارند. پس میتوانید با
ساخت ماسک عسل و پرتقال به راحتی چروک و پیری را از خود دور کنید

هیچ کس از چروک خوشش نمی آید اما محصولات
ضد پیری و ضد چروک بسیار گران هستند و همه قد
تعبیر خواب پرتقال خونی
تعبیر خواب پرتقال خونی ، تعبیر خواب خوردن پرتقال های خونی ، تعبیر خواب دیدن پرتقال خونی ، تعبیر خواب گرفتن پرتقال خونی ، تعبیر خواب پرتقال خونی خوشمزه در خواب
در این مطلب از سایت جسارت
می خواهیم در مورد تعبیر خواب پرتقال به خصوص پرتقال خونی صحبت کنیم. اگر
شما هم خواب این نوع پرتقال را دیده اید می توانید با خواندن این مطلب
تعبیر خواب خود را استخراج نمایید.

تعبیر خواب پرتقالخواب پرتقال دیدن یک خواب جالب و نارنجی است.ا
طرز تهیه فروماژ پرتقال
مواد لازم برای تهیه فروماژ پرتقال :

آب پرتقال
 ۴۰۰ میلی لیتر

رنده پوست پرتقال
 ۱ قاشق چایخوری

خامه
 ۲۰۰ گرم

زرده تخم مرغ
 ۳ عدد

وانیل
 ۱/۴ قاشق چایخوری

ژلاتین
 ۴ ورق

شکر
 ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه فروماژ پرتقال :
فروماژ واژه ای فرانسوی به معنای پنیر بوده که به دسرهای کرم ژله ای اطلاق می شود. احتمالا به این خاطر که این کرم ها، پنیری به نظر می آیند به این عنوان نامیده می شوند زیرا هیچ پنیری در تهیه این کرم ژله ای ها اس

تنگه بهرام چوبین  :
بهرام چوبین  از فرماندهان شجاع  و نابغه ایرانی بود که  در زمان ساسانیان فرماندهی سپاه ایران را برعهده داشت و چون قد بلندی داشت لقب چوبین را به او میدهند  پس از به تخت نشستن خسرو پرویز بهرام  پادشاهی اورا قبول نمی کند  و علیه خسرو پرویز شورش می کند  و خسرو پرویز به رم پناه می برد و بهرام چوبین وارد پایتخت می شود و به دست خودش تاج بر سر می گذارد و سکه به نام خودش ضرب می کند بعد از یک سال خسرو پرویز با سپاهی که امپراتوری روم
دیشب داشتم تا ساعت ۲ فیلم تنگه ابوقریب  میدیدم فیلم جالبی بود و یه اتفاق مهم چون نوشته بود اگر عراقی ها از تنگه ابوقریب رد میشدن وارد دزفول و اندیمشک میشدن و خوزستان میگرفتم و خودشونو برنده اصلی جنگ اعلام میکردن ولی نیروهای ایرانی با وجود نداشتن مهمات کافی و تشنگی زیاد تونستن عراقی هارو فراری بدن و ۵ روز بعد از این ماجرا قطع نامه ۵۹۸ برای صلح دائمی امضا شد و ما برنده جنگ شدیم و نتیجه جنگ درواقع تو همین چند روز اخر به نفع ما شده.
تو فیلمش یه پس
3. پرتقال
پرتقال یک میوه مرکبات نعناع و پر از ویتامین و مواد معدنی هستند.
پرتقال یکی از ثروتمندترین منابع ویتامین C است، و یک میوه متوسط ​​که 117 درصد از ارزش روزانه ویتامین C خود را به ارمغان می آورد.
141 گرم نارنجی همچنین حاوی مواد مغذی زیر است:
65 کالری
16.27 گرم کربوهیدرات
3.4 گرم فیبر
61 میلی گرم کلسیم
14 میلی گرم منیزیم
238 میلی گرم پتاسیم
63.5 میلی گرم ویتامین C است
ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در بدن عمل می کند. این ویتامین نیز برای عملکرد سی
مبدا :اصفهان

مقصد :لرستان-دورود

شروع تور :17 مرداد 1398

پایان تور :18 مرداد 1398

نوع سفر :زمینی اتوبوس اسکانیا

مدت اقامت :1روز1شب

درباره سفر - تور تنگه لی لی
خدمات: تیم عکاسی متفاوت سفر کن ۱وعده صبحانه متفاوت سفر کن ۱وعده عصرانه+پذیرایی شب نشینی کنار اتش و چایی ذغالی بیمه مسیولیت مدنی اتوبوس توریستی و مجهز مجوز آژانس گردشگری+مجوز تردد راهنمای کارت دار دوستان عزیز در این برنامه هزینه مینی بوس رفت و برگشت تا تنگه لی لی به عهده تور میباشد.

برای ا
ماسک عسل و پوست پرتقال جوان کننده معجزه آسای پوست
ماسک عسل و پوست پرتقال جوان کننده معجزه آسای پوست می باشد . پرتقال با دارا بودن ویتامین c بالایی برای سلامت پوست و مو بسیار مفید است. ادامه مطلب ماسک عسل و پوست پرتقال جوان کننده معجزه آسای پوست ادامه مطلب ...
کیک قابلمه ای با طعم پرتقال
مواد لازم :
آرد : 2.5 لیوان
شکر : 1 لیوان
روغن : نصف لیوان
تخم مرغ : 3 عدد
آب پرتقال : 1 لیوان
پوست پرتقال رنده شده : پوست 2 عدد پرتقال
بکینگ پودر : 2 قاشق چایخوری
وانیل : 1/2 قاشق چایخوری
طرز تهیه : ابتدا شکر و تخم مرغ را با همزن به مدت 10 دقیقه می زنیم تا کاملا کرم رنگ و پف کند . سپس روغن و آب پرتقال و پوست پرتقال رنده شده (فقط قسمت نارنجی پرتقال) را به مابع کیک اضافه می کنیم. در این مرحله وانیل، بکینگ پودر و آرد را با هم مخلوط می کنی
مرکبات را می توان بر اساس ویژگی های ظاهری میوه به چهار گروه پرتقال ها، نارنگی ها، گریپ فروت ها (و پوملوها) و بالاخره انواع ترش تقسیم کرد.
در این طبقه بندی پرتقال ها که به احتمال زیاد از شمال شرقی هند و بخش های مرکزی چین منشأ گرفته اند دارای بیشترین میزان تولید در بین انواع مرکبات بوده و خود بر اساس ویژگی های ظاهری و ترکیبات شیمیایی داخلی به چهار گروه معمولی (گرد)، نافدار، خونی (رنگدانه دار) و بالاخره بی اسید تقسیم می شوند.
پرتقال های گرد مهم تری
جزیره زیبای قشم , به جزیره شگفتی‌ها هفتگانه دارای اسم و رسم است . جزیره ای که از اشکال جاذبه های ارگانیک در تور قشم می‌توانید , دیدن فرمائید و لذت ببرید . یکی‌از جاذبه های جالب و ارگانیک قشم , تنگه چاهکوه است که با صورت یگانه و بی سابقه خویش , توده متعددی از گردشگران را در سوی خویش می کشاند .

ادامه مطلب
انواع مختلفی از پرتقال ها در همه جای جهان وجود دارند اما از معروف‌ترین نمونه‌های پرورش یافته پرتقال تامسون ناول، خونی و والنسیا است. پرتقال ها به دلیل شیرینی، بافت، طعم و آسانی در پوست کندن و مقاومت در برابر حمل و نقل محبوبند. پرتقال ها که به دلیل ویتامین ث معروفند، سرشار از مواد مغذی فراوانی هستند. به علاوه، ویتامین ث ویتامینی محلول در آب است پس می‌توانید غذاهای سرشار از این ویتامین را (مثل پرتقال ها) هر روز مصرف کنید.
ادامه مطلب
با اینکه امروز صبح تازه رسیدم. اما دلم تنگه، دوباره خونه رو میخوام. دوست داشتم الان کنار خونوادم بودم. صدای تلویزیون از یه طرف میومد، جیغ جیغ برادرزاده هام که عادتشونه از صبح که بیدار میشن تا شب که می خوان بخوابن خونه ی ما تلپن:)) از یه طرف بلند می بود. و ما خونوادگی الان نشسته بودیم دور هم و داشتیم چایی و می خوردیم و الکی حرف میزدیم و میخندیدیم. آره، بره ی همه ی اینا دلم تنگه. بره بوی نون تازه ی اول صبح( البته اول ظهر میشد تا من بیدار میشدم:)) ). بره
بانک مرکزی قزاقستان از زمان استقلال این کشور در سال ۱۹۹۳ به این سو که «تنگه» را به عنوان واحد پول خود برگزیده است، شخصیت های تاریخی تُرک‌ها از جمله «کول تیگین» خاقان گؤک تورک‌ها، «آبلای خان»، ابولخیرخان، فارابی، چنگیزخان و «ملکه تومروس» پادشاه حکومت سکاها و همچنین نماد «بوزقورد» (کؤک بؤرو) را در اسکناس ها و سکه های یادبود خود استفاده کرده است.
در سال ۲۰۰۸ حدود ۱۳ هزار عدد اسکناس ۱۰۰ تنگه ای قزاقستان با نقش یادبود چنگیزخان منتشر شد، در سال
پرتقال

پرتقال از حدود 4 هزار سال پیش از میلاد مسیح در بخش هایی از جنوب غرب آسیا و شمال شرقی هند می روئید. احتمالاً تجار ایتالیایی پس از دهه ی 1450 م یا پرتغالی ها در سده ی 1500 م آن را به خاورمیانه وارد کرده اند. در آن زمان مرکبات، به خصوص پرتقال بیشتر کاربرد پزشکی و دارویی داشته است. پس از مدتی در دهه ی 1640 میلادی پرتقال نزد مردم میوه ای بسیار محبوبی شد. در میانه ی سده ی 1500 میلادی، اسپانیایی ها پرتقال را به جنوب آمریکا و مکزیک وارد کردند.

تاریخچ
کلیه قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.  17آذر 98#انار: 5900#کیوی: 4900نارنگی: 4400#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 4900#پرتقال تامسون شمال: 5500پرتقال تامسون جنوب: 7800#انگور #شاهرود : 5800خیار گلخانه ای: 6900لیمو شیرین : 5900لیموترش:6900گوجه فرنگی: 10900هویج: 2900سیر: 13500#خرمالو:7200به : 7500
میپرسه: "میوه میخوره؟" سرمو تکون میدم میگم: "یه دونه پرتقال و چند تا دونه گوجه سبز." چند تا میوه میذاره تو ظرف و میاد. یه گریپفروت رو نصف میکنه و میگیره سمتم. رو مودش نیستم اما میوه ای نیست که تنهایی از پسش بر بیام پس جایگزین پرقالم میکنمش... هنوز با نصف گریپفروته درگیرم که نصف اناری که از خیلی وقت قبل تو یخچال بوده و امروز شانس اینو داشته که بالاخره شکسته بشه رو سمتم دراز میکنه.... اما من... فقط یه پرتقال فسقلی و چند تا دونه گوجه سبز میخواستم! از میوه
دانلود آهنگ جدید الیاس دلم تنگه
Download New Music Elyas Delam Tange
آهنگ جدید الیاس بنام دلم تنگه
توی تنهاییم میشینم خودمو با تو میبینم یاد روزای گذشته که دیگه برنگشته
بودیم توو خیال و رویا توی اون شبای زیبا دستات توو دستای هم بود خالی بود از هر چی کم بود

ادامه مطلب
حمزه کُشی نکنیم، دوباره! گاهی سرنوشت یک نبرد بزرگ را "مراقبت از تنگه در برابر شبیخون" یا "جمع آوری غنیمت" تعیین می کند. ♦️غنیمت طلبی و غفلت از کمین خصم می تواند فتح محتمل را به مجال قتل عام مجاهدانی در تراز جناب حمزه سید الشهدا بدل کند. این راز پیروزی سپاه اسلام در جنگ بدر و ناکامی در نبرد اُحُد به فاصله نُه ماه است. انتخابات مجلس، مجال پیروزی خدمتگزاران است؛ اگر از تنگه و شبیخون غفلت نکنیم. ♦️طیف های سیاسی منسوب به جبهه انقلاب باید مراقب باش
تنگه ابوغریب
تنگه ابوغریب
کارگردان: بهرام توکلی
تهیه کننده: سعید ملکان
داستان فیلم

این فیلم روایتی است از دفاع گردان عمار یاسر لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله در برابر لشکرکشی رژیم بعث برای عبور از تنگهٔ استراتژیک ابوقُرَیب و حمله به فَکّه و شرهانی.[۲] در روزهای پایانیِ جنگ. عراقی‌ها باید از سد یک پایگاه که شکل تنگه است عبور کنند که با مقاومت شدید نیروهای ایرانی روبه‌رو می‌شوند....

1) دانلود با کیفت 480
2) دانلود با کیفیت 720
3) دانلود با کیفیت 1080
4) دانل
دلم تنگه برای غروبای طلائیه
برای غروب شلمچه
دلم تنگه برای اون شب هایی که از یادمان میومدیم و هرکس میرفت توی خودش و به شهدایی فکرمیکرد که یادو خاطرشون دل هارو تسخیر کرده
کاش میشد جنوب باشم...
دلم گریه میخواد فقط همین.
هیچ کجا برای من شلمچه نمیشه
دلتنگِ بهار ۸۹
 اون لحظه رویایی یه قبرخالی انتهای خط مرزی ایران و عراق
صبح نوشت:دیشب موقع خواب احساسم و نوشتم و کلق گریه کردم و خوابیدم
خواب دیدم معتکف شدم تو شلمچه....تو خواب هم بغض داشتم
صبح که بیدار شد
تعریف این کتاب رو بارها و بارها از زبون مردم شنیده بودم. اما سراغش نمی رفتم. شاید چون با قلم نویسنده اش آشنایی چندانی نداشتم. از طرفی با خودم میگفتم تا وقتی دنیای سوفی رو نخوندی حق نداری به دختر پرتقال دست بزنی. انگار منتظر بودم تا در دنیایی که گردر برای دختر پرتقال ساخته بود با خوندن دنیای سوفی برام باز بشه در صورتی که این دوتا دنیا، هیچ ارتباطی باهم نداشتن. نباید یکی شون رو شروع میکردم تا اجازه خوندن دیگری برام صادر بشه. فقط باید از یجایی شرو
مصرف عسل، کیوی و پرتقال در هوشیاری ذهن نقش مهمی بر عهده دارد
پزشکان مصرف عسل، کیوی و پرتقال در هوشیاری ذهن نقش مهمی بر عهده دارد. آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم از جمله مواد معدنی هستند که در عملکرد سلول‌های عصبی نقش مهمی بر عهده دارند . ادامه مطلب مصرف عسل، کیوی و پرتقال در هوشیاری ذهن نقش مهمی بر عهده دارد ادامه مطلب ...
بزن باران بزن باران ببر اندوه بی پایان بزن باران دلم تنگهدلم با من سر جنگهبزن باران بزن باران ببر اندوه بی پایان غمم دریا دلم تنهابزن باران ببر غم رابزن باران بزن باران ببر اندوه بی پایان بزن باران دلم تنگهدلم با من سر جنگهبزن باران بزن باران ببر اندوه بی پایان.... شاعر: سحر غم زده
1 و تنها 1. دلم برای ری ری تنگه... دلم برای بابامم تنگه... جمعه برمیگردم پیششون... و دیگه میشینم سر درس... این همه توقعی که همه ازم دارن، این همه متلکو، شیدا نیستم اگه با تهران قبول شدن خفه نکنم! یکی نیست بگه بابا احمق بزرگ شدی! باورت نمیشه؟ باورت نمیشه؟ باورت نمیشه عروسی دو شب پیش عروسی یه دختر هم سن و سال خودت بود؟ باورت نمیشه همه با ذوق بهت میگن کلاس رانندگی رو فلان جا برو؟ باورت نمیشه سال دیگه اگه نتایج بیاد و نشه حالت چجوری میشه؟ باورت میشه انقد
تعریف این کتاب رو بارها و بارها از زبون مردم شنیده بودم. اما سراغش نمی رفتم. شاید چون با قلم نویسنده اش آشنایی چندانی نداشتم. از طرفی با خودم میگفتم تا وقتی دنیای سوفی رو نخوندی حق نداری به دختر پرتقال دست بزنی. انگار منتظر بودم تا در دنیایی که گردر برای دختر پرتقال ساخته بود با خوندن دنیای سوفی برام باز بشه در صورتی که این دوتا دنیا، هیچ ارتباطی باهم نداشتن. نباید یکی شون رو شروع میکردم تا اجازه خوندن دیگری برام صادر بشه. فقط باید از یجایی شرو
سبک مداحی : شور
هزینه: 14 صلوات
ثواب این شعر هدیه می شود به ارواح مطهر شهدا بخصوص شهید جاویدالاثر ابراهیم هادی
جوونم فدات
به فدای یک لحظه نگات
جوونم فدات
به فدای تک تک نوکرات
جونم فدات جونم فدات

تنگه دلم
برا حرمت تنگه دلم
سخته خانوم
دوری از تو سخته خانوم
سخته خانوم سخته خانوم

دل من سنگه اما باز تنگه
حتی سنگم از دوری تو دلش تنگه

منو بخرم
یه شبی کربلا ببرم
منو بخرم
دمشق و سامرا ببرم
منو بخرم
به قصد نوکری ببرم

یا رقیه (س) بی بی سه ساله من
یا رق
کلیه قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.  16آذر 97
#انار: 7900#کیوی: 6900نارنگی: 4800#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 5500سیب زرد : 5900#پرتقال تامسون شمال: 5500پرتقال تامسون جنوب: 8800#انگور #شاهرود : 6800خیار گلخانه ای: 6900لیمو شیرین : 5900گوجه فرنگی: 10900هویج: 2900سیر: 13500
کلیه قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.  16آذر 97
#انار: 7900#کیوی: 6900نارنگی: 4800#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 5500سیب زرد : 5900#پرتقال تامسون شمال: 5500پرتقال تامسون جنوب: 8800#انگور #شاهرود : 6800خیار گلخانه ای: 6900لیمو شیرین : 5900گوجه فرنگی: 10900هویج: 2900سیر: 13500
پاییز سردی بود. سگهای دامنه کولکچال غذا نداشتن و دورمون پرسه میزدن. بالای دستشویی های پناهگاه چهار ایستاده بودیم تا بچه ها بیان راه بیوفتیم سمت پایین. دو ساعت مونده بود به غروب.داشت پرتقال پوست میکند و میداد به سگها. سگها نمیخوردن. شاید چون ازش میترسیدن.اعصابش خرد شده بود...- اَه ... اینا هم که پرتقال نمیخورن، برم بدم به بقیه حیوونا بخورن
یهو برگشت سمت من... : دکتر پرتقال میخوری؟! من :|پرتقالها :#سگها (|)بقیه حیوونا ://مهدی وکیل (فمنیست نیمه کروکدیل)
بسته های پذیرایی آماده
بسته های پذیرایی آماده را می توانید از وبسایت ایپک باکس تهیه کنید .
پک های پذیرایی همایش با کیفیت و مقرون به صرفه هستند .
این پک ها از بهترین برندها تهیه می شود .
با تهیه این پک های پذیرایی می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید .
پک ها انواع مختلفی دارند : پک های پذیرایی همایش ، سمینار ، دفاعیه پایان نامه ، تولد ، عقد ، ترحیم ، مدارس و ...
شما می توانید همچنین اقلام پکیج پذیرایی خود را مطابق با میل و سلیقه خودتان انتخاب کرده و
با
برادران مهندسی سپاه و جهاد به آن منطقه رفتیم، عده‌ای می‌گفتند سه ماه
طول می‌کشد تا با فعالیت‌های مهندسی و خاک‌برداری این تنگه باز شود ولی ظرف
یک ماه باید تنگ را باز می‌کردیم.

زمان تقریبی مطالعه :
1 دقیقه

جملات بالا بخش
مواد لازم :پرتقال ۳ عدد.شکر ۱ پیمانه.آب ۱ پیمانه.شکلات آب شده مقداری.
طرز تهیه :ابتدا پرتفال ها رو بشورین، سر و تهشون رو برش بدید و بعد پوستش رو بکنید پوست پرتقال رو برشهای نواری بدید و بعد با یک چاقوی تیز قسمت سفید اسفنجی داخل پوست ها رو جدا کنین. بعد پوستهای خلال شده رو با مقداری اب بزارید روی حرارت تا به جوش بیاد، آب به انداره ی بریزین تا روی پرتقال ها رو بپوشونه، وقتی اب به جوش اومد بزارید ۳۰ ثانیه روی حرارت باشه و بعد ابکش کنید. این کار رو ۳ ب
دره و تنگه ساکلیکنت آنتالیا(SAKLIKENT CANYON) با طبیعت زیبا و آب شگفت انگیز یک شگفتی طبیعی پنهان است.
دره و تنگه ساکلیکنت آنتالیاSaklıkent فقط 20 دقیقه با کالکان فاصله دارد و رسیدن به آن نیز بسیار آسان است. اوقات سپری شده در این زیبایی طبیعی ، تمام مشکلات شما را با آب سرد از بین خواهد برد همچنین می توانید از سفرهای روزانه و همچنین اقامت خود در اینجا لذت ببرید. شما می توانید انواع مختلفی از ورزش های آبی را در کانیون ساکلکنت انجام دهید و آدرنالین خود را بالا

فواید و خواص پرتقال
سلامت قلبپتاسیم موجود در پرتقال ها ، که یک ماده معدنی الکترولیت است ، در حفظ سلامت قلب نقش مهمی دارد. کمبود پتاسیم در بدن باعث ضربان قلب نامنظم شده و خطر آریتمی را افزایش می دهد.خواص ضد سرطانپرتقال حاوی ماده ای به نام لیموئید است که در جلوگیری از سرطان از جمله سرطان های پوستی ، ریه ، سینه ، معده و روده بزرگ بسیار مؤثر است.سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیدویتامین C موجود در پرتقال می تواند به جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد ب
#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 12دی98 قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.#انار: 7400#کیوی: 6400نارنگی: *#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 2980پرتقال تامسون جنوب: 5200#انگور #شاهرود : 5700خیار گلخانه ای: 6900لیمو شیرین : 4800لیموترش:6800هویج: 2500سیر: 13500گلابی: 7900#خرمالو:*به : 7100#موز: 11200
نارنگی از خانواده مرکبات و یکی از پرطرفدارترین اعضای این خانواده است که اولین بار در جنوب شرقی آسیا تولید شده است. این میوه، کوچک‌تر از پرتقال است و پوست آن به راحتی با دست کنده می‌شود. شاید همین خاصیت از بیشمار خواص نارنگی، دلیل علاقه زیاد مردم به این میوه باشد. طعم آن مانند پرتقال ترش و اسیدی است و خوردن این میوه، آرامش خوبی به افراد می‌دهد. نارنگی می‌تواند در وعده‌های غذایی به‌ صورت سالاد، دسر و مربا و همچنین در بعضی غذاهای اصلی به کار
تور کاسه رود 
کنسرت طبیعت در تور ماجراجویانه و هیجانی تنگ آکواریوم و آبشار سفید برفی کاسه رود را از دست ندهید
 سفری مسئولانه به:
تنگه آکواریوم و آبشار سفید برفی در مسیر کاسه رود داراب
 ⏰رفت: جمعه ۲۳ شهریور ساعت ۴ از بندرعباس.
⏰برگشت: عصر جمعه ۲۳ شهریور از کاسه رود. 
ادامه مطلب
 دلم تنگه عزیزم
سرم درد گرفته نمی دونم چرا...
امروز فکر کردم یعنی میشه یه بار دیگه ببینمت؟میشه سر بذارم روی شونه ات؟ میشه بوت کنم؟ میشه توی آغوش تو احساس آرامش کنم؟
میشه توی گوشت زمزمه کنم دوستت دارم؟ میشه بگم خیلی دلم برات تنگ بوده؟ میشه بگم که چه حس غریبی دارم؟
چرا امروز گفتی من از همه چی باخبرم؟ چرا گفتی باید همه چی رو از من بپرسی؟
نزدیک ترم از تو به تو؟ می دونی که همیشه حواسم بهت هست  ؟ می دونی که بیشتر از همه می خوامت؟ می دونی که لحظه ای ازت
#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 26دی 98 قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.#انار: *#کیوی: 5000نارنگی:5500#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 3320پرتقال تامسون جنوب: 5200#انگور #شاهرود : 5700خیار گلخانه ای: 3950لیمو شیرین : 6900لیموترش:4900هویج: 2500سیر: 13500گلابی: 7900#خرمالو:*به : 8200#موز: 11200گوجه:6600
#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 5دی 98 قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.#انار: 6800#کیوی: 5200نارنگی: *#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 2980پرتقال تامسون جنوب: 5200#انگور #شاهرود : 5800خیار گلخانه ای: 6900لیمو شیرین : 4800لیموترش:6800هویج: 2500سیر: 13500گلابی: 7900#خرمالو:*به : 7100#موز: 11200

با برادران مهندسی سپاه و جهاد به آن منطقه رفتیم، عده‌ای می‌گفتند سه ماه طول می‌کشد تا با فعالیت‌های مهندسی و خاک‌برداری این تنگه باز شود ولی ظرف یک ماه باید تنگ را باز می‌کردیم.

زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه

جملات بالا بخشی از روایت سرلشکر پاسدار محسن رضایی در رابطه با شهید احمد کاظمی است. محسن رضایی که فرمانده وقت سپاه در دوران دفاع مقدس است توضیح می دهد: در عملیات فتح‌المبین نیروهای سپاه و ارتش را در چهار محور و تحت امر چهار ق
 داشتن جوانه و کاشت هسته پرتقال کار آسانی است که یک گلدان با خاک باغچه که روبروی آفتاب قرار دارد. و همچنین آبیاری هر روزه و صبر. همین. 

برای کاشتن دانه پرتقال اصلا آنرا در دستمال مرطوب نگذارید ممکن است کپک بزند. ابتدا چند هسته از پرتقالهای سالم و خوشمزه را بر میداریم و آنها را در یک تا دو سانتی سطح خاک گلدان میکاریم. البته کودهای مناسب هم حتما در افزایش رشد آن اثر میگذارد ولی خاک باغچه هم کافیست. گلدان را در روبروی آفتاب میگذاریم و هر روز کمی
#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 23دی98 قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.#انار: 7400#کیوی: 6200نارنگی:5500#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 3320پرتقال تامسون جنوب: 5200#انگور #شاهرود : 5700خیار گلخانه ای: 3950لیمو شیرین : 6900لیموترش:4900هویج: 2500سیر: 13500گلابی: 7900#خرمالو:*به : 8200#موز: 12500گوجه:6600
ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۰۵ دومین تولید کننده ی پرتقال در جهان بود. پرتقال به میوه و پوست خوش عطر و طعمش معروف است.علاوه بر آبمیوه ی پرتقال ، پوست پرتقال خشک شده به عنوان یک طعم دهنده و چاشنی در بسیاری از دستورات غذایی استفاده می شود. پوست پرتقال را می توان به صورت خشک و شیرین شده استفاده کرد. همچنین پوست پرتقال خشک شده می تواند جایگزینی برای مزه ی پرتقال در غذاها باشد.

موادمغذی
۶ گرم از پوست پرتقال خشک شده حاوی ۶ کالری می باشد. همچن
میوه این رقم متوسط تا درشت، کشیده تا کمی کروی، کم بذر یا بی بذر است که در مرحله بلوغ بخوبی رنگ گرفته ولی بعد از آن تحت برخی شرایط دوباره سبز می شود. پوست میوه دارای ضخامت متوسط بوده وگوشت آن معطر، پرآب و معمولاً تا حدودی اسیدی است. در صورت نگهداری طولانی مدت میوه روی درخت ممکن است رنگ آنها در اواخر فصل مجدداً سبز شود. عمر انباری این رقم نیز بالاست. والنسیا برای کارخانجات فرآوری رقمی ایده آل محسوب می شود. در بین ارقام پرتقال درخت والنسیا بزرگ و
#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 29 آذر98 قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.#انار: 6800#کیوی: 5200نارنگی: 4400#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 3100پرتقال تامسون جنوب: 5800#انگور #شاهرود : 5800خیار گلخانه ای: 6900لیمو شیرین : 5100لیموترش:6100هویج: 2500سیر: 13500گلابی: 8500#خرمالو:7000به : 7100#موز: 11100
سلام
من امروز یه طرح جدید به ذهنم رسید.
برای اینکه آمریکاییا و انگلیسیا بیان التماس کنن به فریدون
و یه ابهتی پیدا کنه این بنده خدا
اونم اینه که تنگه باب المندب یمن که دست حوثی هاست و تنگه هرمز رو چند روز ببندیم.
توی چنین شرایطی، 10 نفتکش انگلیس که هر روز توی دریای سیاه و خلیج همیشه فارس تردد میکنن اونجا گیر میفتن
خدمتتون که عارضم آمریکایی ها هم که سهم عمده ای توی خرید نفت دارن هم معادلاتشون به هم میریزه
بعد میان پیش رییس جمهورمون، میگن :
الا یا
 خیلی از افراد همیشه دوست داستند میوه های را که می خورند را خودشان به طور ارگانیک و طبیعی بکارند اما نمی توانستند.  در این متن ما شرایط کاشت پرتقال را برای شما عزیزان می نویسم.

ابتدا باید دانه های پرتقال را در ظرف آب خنکی ریخت تا معلوم شود ئانه های عقیم کدام دانه هاست.(دانه هایی که روی آب بماند عقیم اند.) دانه هایی که ته نشین شدند را تا 48 ساعت در همان ظرف نگه دارید.
 حالا باید آب ظرف را خالی کرده و پوست رویی دانه ها را که اکنون چروکیده شده اند ب
#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 26دی 98 قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.#انار: *#کیوی: 5000نارنگی:5500#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 3320پرتقال تامسون جنوب: 5200#انگور #شاهرود : 5700خیار گلخانه ای: 3950لیمو شیرین : 6900لیموترش:4900هویج: 2500سیر: 13500گلابی: 7900#خرمالو:*به : 8200#موز: 11200گوجه:6600
نارنگی از خانواده مرکبات و یکی از پرطرفدارترین اعضای این خانواده است که اولین بار در جنوب شرقی آسیا تولید شده است. این میوه، کوچک‌تر از پرتقال است و پوست آن به راحتی با دست کنده می‌شود. شاید همین خاصیت از بیشمار خواص نارنگی، دلیل علاقه زیاد مردم به این میوه باشد. طعم آن مانند پرتقال ترش و اسیدی است و خوردن این میوه، آرامش خوبی به افراد می‌دهد. نارنگی می‌تواند در وعده‌های غذایی به‌ صورت سالاد، دسر و مربا و همچنین در بعضی غذاهای اصلی به کار
چون بعد از سکانس اخر باید می ایستادم و یک سر تشویق میکردم. نه برای بهرام توکلی و نه برای یک بار دیگر تماشای مفهوم نکبت بار جنگ، بلکه برای تجلی واژه مقاومت. باید می ایستادم و با چشم های اشکی ، دست میزدم برای همه آن هایی که در تنگه ترسیده بودند ولی ایستاده بودند و درست همان لحظه که بعد از سکانس اخر روی پرده مینویسد که " 5رروز بعد قطعنامه امضا شد و اخبار این ایستادگی در میان اخبار پذیرش قطعنامه گم شد." همان لحظه باید سرم را پایین می انداختم و این درس
دانلود آهنگ شاد راشید
دانلود آهنگ کوچه تنگه بله عروس قشنگه بله
Download Rashid Music Happy

در این پست برای شما دانلود آهنگ بادا بادا مبارک بادا را با بالاترین کیفیت برای دانلود قرار دادیم
انتقادات و پیشنهادات خودتون در مورد سایت و نظرتون رو در مورد آهنگ از بخش نظرات برای ما بفرستین

دانلود آهنگ شاد راشید / آهنگ شاد امشب چه شبیست / دانلود آهنگ کوچه تنگه بله عروس قشنگه بله
#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 20 آذر98 قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.#انار: 6200#کیوی: 5200نارنگی: 4400#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 3100پرتقال تامسون جنوب: 5200#انگور #شاهرود : 5800خیار گلخانه ای: 6900لیمو شیرین : 5800لیموترش:6100گوجه فرنگی: 8500هویج: 2500سیر: 13500#خرمالو:7400به : 7100#موز: 11100سیب زمینی: 3600#پیاز:3400
سفارش میوه

#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 19آذر98 کلیه قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.#انار: 5900#کیوی: 5200نارنگی: 4400#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 3100پرتقال تامسون جنوب: 5200#انگور #شاهرود : 5800خیار گلخانه ای: 6900لیمو شیرین : 5800لیموترش:6100گوجه فرنگی: 8500هویج: 2500سیر: 13500#خرمالو:7400به : 7100#موز: 11100سیب زمینی: 3600#پیاز:3400
#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 23 آذر 98 قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.#انار: 6200#کیوی: 5200نارنگی: 4400#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 3100پرتقال تامسون جنوب: 5200#انگور #شاهرود : 5800خیار گلخانه ای: 6900لیمو شیرین : 5800لیموترش:6100گوجه فرنگی: 7200هویج: 2500سیر: 13500گلابی: 8500#خرمالو:7400به : 7100#موز: 11100سیب زمینی: 3600#پیاز:3400
#agriculture
سخت ترین مسئله ی ریاضی جهان
شاید فکر کنید مسأله اشتباه است ولی اشتباه می کنید.

راه حل این مسأله بسیار ساده است. 
لطفا جواب را در قسمت نظرات وارد کنید.
برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه کنید
پرتقال فروشی که ظاهرا ساده لوح به نظر می رسید همسایه جدید خود را که اتفاقا معلم ریاضی بود به شام دعوت کرد. پرتقال فروش و همسرش به استقبال معلم رفتند. معلم از پرتقال فروش پرسید: بچه هایتان کجا هستند؟ پرتقال فروش گفت: مشغول بازی هستند. معلم پرسید: چند فرزند دا
سخت ترین مسئله ی ریاضی جهان
شاید فکر کنید مسأله اشتباه است ولی اشتباه می کنید.

راه حل این مسأله بسیار ساده است. 
لطفا جواب را در قسمت نظرات وارد کنید.
برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه کنید
پرتقال فروشی که ظاهرا ساده لوح به نظر می رسید همسایه جدید خود را که اتفاقا معلم ریاضی بود به شام دعوت کرد. پرتقال فروش و همسرش به استقبال معلم رفتند. معلم از پرتقال فروش پرسید: بچه هایتان کجا هستند؟ پرتقال فروش گفت: مشغول بازی هستند. معلم پرسید: چند فرزند دا
تنگه واشی
"واش" در زبان مازندرانی یعنی چمن، تنگه واشی یعنی تنگه‌ای پر از چمن؛ تنگه واشی در ۱۷ کیلومتری جاده فیروزکوه قراردارد در راه جاده‌ فیروزکوه به روستای جلیزجند می رسید. بخشی از مسیر را با ماشین طی می کنید و بعد از قرار دادن ماشین در پارکینگ پیاده باید به مسیر ادامه دهید.
تنگه‌ اول به نام واشی را در حالی پشت سر می‌گذارید که از بین آب‌ سرد رودخانه می‌گذرید و به دشتی می‌رسید که نامش دشت ساواشی است. این‌جا دیگر می‌توانید کمی استراحت کن
#قیمت_آنلاین #میوه در تهران 30دی 98 قیمت ها فقط برای تهران و بروز میباشد.سیب زمینی : 3300#کاهو :2700#چغندر:2400#کلم_بروکلی: 5500#شلغم : 2300#انار: *#کیوی: 4200نارنگی:5800#نارنگی مجلسی: 5800#سیب قرمز : 4500سیب زرد : 5000#پرتقال تامسون شمال: 3320پرتقال تامسون جنوب: 5200#انگور #شاهرود : 5700خیار گلخانه ای: 3950لیمو شیرین : 6900لیموترش:6900هویج: 2500سیر: 13500گلابی: 7900#خرمالو:*به : 8200#موز: 12100گوجه:6600گریپ فروت: 3500
مبدا :اصفهان

مقصد :لرستان-خرم آباد

شروع تور :07 شهریور 1398ساعت 00:00

پایان تور :08 شهریور 1398ساعت23:00

درباره سفر - تور تنگه زیبای باباخانی
لذت آب بازی در گرمای تابستان خدمات: صبحانه کامل سلف سرویس پذیرایی اتوبوس توریستی لیدر بیمه و مجوز سرپرست احمد سلطان آبادی

برای اطلاع از قیمت و ثبت نام به سایت زیر مراجعه نمایید/https://esfahan.tours/Agency/21680/Tour/1685/%20%D8%AA%D9%86%DA%AF%D9%87%20%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%20%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AE%D8%A7%D9%86%DB%8C

اصفهان تور/https://esfahan.tours
مواد لازم برای تهیه آناناس بستنی :

آناناس خردشده و پودر یخ:از هر کدام 1/4 پیمانهآناناس:یک حلقهبستنی:چهار اسکوپآب کمپوت آناناس:نصف پیمانهسس پرتقال:دو قاشق سوپخوری
طرز تهیه آناناس بستنی :
ابتدا کمپوت آناناس را در ظرفی خالی کرده و میوه آن را جدا کرده و خرد کنید ،
آناناس خرد شده را به همراه دو اسکوپ بستنی ، آب آناناس  پودر یخ و نصف سس پرتقال در ظرفی ریخته با هم مخلوط کنید.
مواد آماده شده را در لیوان بلوری بریزید، باقی مانده بستنی را روی مواد قرار
آتیش کن بریم. همین الان که شبه. که نم ِ بارونه. همین الآن که من دلم تنگه. آتیش کن بریم شمال. بریم واستیم رو شرقی ترین نقطه ی دریای خزر تو خاک ِ ایران. ماشینو یه گوشه رها کنیم و پاچه های شلوارامونو بدیم بالا. بعدم شروع کنیم به قدم زدن کنار دریا. به دویدن رو ساحل.  ساحل اگر شنی بود راه بریم و بدوئیم، اگه صخره ای بود بالا بکشیم. و تا غربی ترین نقطه ی دریاچه  تو خاک ایران راه بریم. بدوئیم. شنا کنیم. و تمام این مدت صُباش بخندیم. غروباش بغض کنیم. من دیگه دل
جزیره قشم از زیباترین جزایر ایران محسوب می شود که علاوه بر جاذبه های تاریخی و طبیعی اش،به دلیل وجود آرامش و سکوت، همواره در بین گردشگران محبوب بوده است.تنگه چاهکوه قشم یکی از شگفتی های این جزیره است که در این بخش به معرفی آن می پردازیم:
تنگه چاهکوه قشم

این جاذبه بی نظیر دارای صخره ها و تندیس هایی است که به صورت طبیعی و در اثر گذر زمان شکل و ظاهری متفاوت گرفته اند.دره ای به عمق ۱۰۰ متر که که فرسایش سنگ های رسوبی را به نمایش گذاشته است.این دره د
فیلم ایرانی تنگه ابوقریب وارد پخش خانگی شد
این فیلم روایتی است از دفاع گردان عمار یاسر لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله در برابر لشکرکشی رژیم بعث به فکه و شرهانی در روزهای پایانی جنگ. عراقی‌ها باید از سد یک پایگاه که شکل تنگه است عبور کنند که با مقاومت شدید و دلاورانه نیروهای ایرانی روبه رو می‌شوند…همچنین شما عزیزان میتوانید برای دانلود فیلم تنگه ابوقریب از سایت تاپصدا استفاده نمایید 

درباره فیلم تنگه ابوقریب بیشتر بدانید :
تنگه ابوقریب فیلمی ب
دریافت انواع خدمات لوله بازکنی غرب تهران در سایت پرتقال
خدمات لوله بازکنی غرب تهران در سایت پرتقال با توجه به تجربه چندین ساله و با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و با همکاری بیش از ۲۰۰ سرویس‌کار حرفه‌ای و متعهد جهت انجام خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و حفر چاه در خدمت همشهریان تهرانی در تمام نقاط تهران اعم از شمال تهران, غرب تهران, شرق تهران و مرکز تهران می‌باشد.
ادامه مطلب
جزیره قشم از زیباترین جزایر ایران محسوب می شود که علاوه بر جاذبه های تاریخی و طبیعی اش،به دلیل وجود آرامش و سکوت، همواره در بین گردشگران محبوب بوده است.تنگه چاهکوه قشم یکی از شگفتی های این جزیره است که در این بخش به معرفی آن می پردازیم:
تنگه چاهکوه قشم

این جاذبه بی نظیر دارای صخره ها و تندیس هایی است که به صورت طبیعی و در اثر گذر زمان شکل و ظاهری متفاوت گرفته اند.دره ای به عمق ۱۰۰ متر که که فرسایش سنگ های رسوبی را به نمایش گذاشته است.این دره د
طرز تهیه کیک پرتقال یونانیدسرهای یونانی انواع مختلف و جذابی دارند. از پای و کیک بگیرید تا کوکی‌های ترد و خوش آب و رنگ. خوشمزه‌جات یونانی معمولا با عسل، آجیل، خامه و میوه درست می‌شوند. کیک پرتقال یکی از همین شیرینی های سنتی و فوق‌العاده است که در این مطلب طرز تهیه آن را یاد می‌گیرید. کیک پرتقال یونانی یا پُرتوکالوپیتا Portokalopita یک کیک بسیار خوشمزه و متفاوت با عطر و طعم شربت است که با ماست پر چرب، پرتقال تازه و دارچین درست می‌شود. کافیست روی ک
وقتی بچه بودیم، مادرم یک عادت قشنگ داشت: وقتی توی آشپزخانه غذا می پخت برای خودش یواشکی یک پرتقال چهارقاچ می کرد و می خورد. من و خواهرم هم بعضی وقت ها مچش را می گرفتیم و می گفتیم: ها! ببین! باز داره تنهایی پرتقال می خوره. و می خندیدیم. مادرم هم می خندید. خنده هایش واقعی بود اما یک حس گناه همراهش بود. مثل بچه هایی که درست وسط شلوغی هایشان گیر می افتند، چاره ای جز خندیدن نداشت.مادرم زن خانه بود (و هست). زن خانواده بود. زن شوهرش بود. تقریبا همیشه توی آشپ
آیا این بار از دوام می‌آورم؟
بعید میدونم. 
درد دلتنگی توی قلبم از الان مچاله شده و مثل رگه های خورشید تو نقاشی بجه ها از قلبم به جاهای مختلف قفسه ی سینم ترکش میزنه. 
بغض داره گلوم رو خفه میکنه. و من هیچ توانی برای مقابله باهاش ندارم.
غمگینم. عمیقا غمگینم و مدام خودم رو سرزنش میکنم. چرا؟ چرا این طور شد؟ چرا دوست داشته نشدم؟ هیچ وقت؟ چرا از کودکی تا به حال این حال از من جدا نمیشه. آینده چی میشه؟ آینده چی میشه؟ آینده چی میشه؟ 
رامین میگفت تو قمار با
خوب بودن سخت ترین کار دنیاست
یا نه،خوب موندن سخت ترین کار دنیاست
یا اصلا خوب شدن و خوب موندن سخت ترین کار دنیاست...
نمیدونم ولی هرچی هست،...هرقدر هم که سعی کنیم بهتر باشیم یه چیزایی از معده ی عادت مدام برمیگرده توی حلقوم رفتارمون و دوباره یه چیزایی نشخوار می کنیم که بوی گَند گذشته رو میده...
شاید این که بد بودن و گَند بودنش رو حس می کنیم خودش نشونه ی خوبی باشه...
نشونه ی این که شاخکهای تشخیصت به کار افتاده و اگه خوب نشدی ،لااقل بد بودن رو حالیت میش
ژله نیمرو وژله نوشابه گازداربایخ سلام دوستای عزیزم من اومدم با یه ژله خوشگل و بامزه خودم کلی با دیدنش ذوق کردم امیدوارم شما هم خوشتون بیاد نیمرو ها خیلی طبیعی شده بود نوشابه گازدار هم که جز ژله های سوپرایز محسوب میشه و طعم هر دو ژله هم عالی بود ژله نیمرو:یک بسته ژله پرتقال یک بسته ژله الوورا بستنی وانیلی قالب یخ همونطور که دیدید اول ژله پرتقال رو با یک لیوان ابجوش به روش بنماری حل کردم و دوقاشق بستنی بهش اضافه کردم و ریختم داخل قالب یخ گرد و
 در جنوب نیوزلند جزیره ای وجود دارد که دارای زیبایی خاصی می باشد. در قسمت جنوب شرقی این جزیره ایستگاه راه آهم دوندین قرار گرفته است که به تا حدی نزدیک به قطب جنوب می باشد. در ادامه قصد داریم سفر ریلی از این ایستگاه راه آهن داشته باشیم.
این قطار سفر خود را از جنوب دوندین شروع می کند و در تقاطع وینگتوی توقف کوتاهی خواهد داشت. پس از آن وارد مسیری خواهید شد که در سال 1878 برای قطار تنگه تایری ساخته شد.
ادامه مطلب
پرتقال و فشار خون

فشار خون با
جریان یافتن به شاهرگ‌ها و به رگ‌ها کم می‌شود. اصولاً فشارخون در بخش‌های
مختلف سیستم گردش خون متفاوت است. معمول‌ترین روش اندازه‌گیری فشار خون
به‌وسیله فشارسنج است که با استفاده از ارتفاع جیوه برای اندازه‌گیری فشار
خون در حال چرخش در رگ‌ها استفاده می‌کند. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم همه چیز درباره آشنایی با رابطه آب پرتقال تازه و فشار خون بالا در دسته پزشکی و سلامت برای شما صحبت کنیم . در ادامه
پرتقال و فشار خون

فشار خون با
خون در حال چرخش در رگ‌ها استفاده می‌کند. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم همه چیز درباره آشنایی با رابطه آب پرتقال تازه و فشار خون بالا در دسته پزشکی و سلامت برای شما صحبت کنیم . در ادامه
پرتقال و فشار خون

فشار خون با
پرتقال و فشار خون

فشار خون با
پرتقال و فشار خون

فشار خون با
پرتقال و فشار خون

فشار خون با
پرتقال و فشار خون

فشار خون با

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها